Prezentacja techniczna – montaż uszczelki wewnętrznej

Collapsing mandrel and funnel with O-ring ready for installation

Przy zastosowaniu wiedzy zdobytej przez ponad 20 lat produkcji urządzeń do zakładania zewnętrznych O-ringów, składanych trzpieni i kominów z O-ringami przygotowanymi do montażu, Automated Industrial Systems (AIS)

Część z zamontowanymi dwoma wewnętrznymi O-ringami wyprodukowała swoją pierwszą maszynę do montażu wewnętrznych uszczelnień w roku 1998.

Maszyna do montażu wewnętrznych uszczelnień może zamontować O-ring w rowku lub wepchnąć uszczelkę w cylinder. Wystarczy, że operator włoży część do uchwytu mocującego, uruchomi maszynę a uszczelka zostaje automatycznie włożona do wewnętrznego rowka.


W maszynie do montażu o-ringów O-ringi podawane są i układane za pomocą wibracyjnego podajnika na rynnę grawitacyjną. O-ring jest umieszczany na podobnym do tulei zaciskowej trzpieniu składanym zamontowanym na urządzeniu obrotowym. Trzpień następnie wpycha uszczelkę przez komin, który ściska O-ring i umieszcza go na odpowiedniej głębokości. Komin posiada również otwory smarowania wnętrza komina tak, że O-ring raczej ślizga się niż obraca wewnątrz komina. Część z zamontowanymi dwoma wewnętrznymi O-ringami. Trzpień wypycha O-ring poza kraniec komina tak, że wskakuje on w rowek. Następnie trzpień się wycofuje, a cykl rozpoczyna się na nowo.

Part with two internal O-rings installed.

Z łatwością można uzyskać prędkość 25 do 30 części na minutę. Maszyna może zostać wyposażona w oprzyrządowanie, by mogła instalować różne rozmiary O-ringów lub uszczelnień i może zostać zintegrowana z automatycznymi systemami montażowymi. Podstawowe zalety maszyny do zakładania O-ringów wewnętrznych to:

Prędkość – jeden operator może normalnie osiagnąć prędkość około 25 instalacji na minutę. Okazało się to być kilka razy szybciej niż w przypadku metod ręcznych używanych tradycyjnie w wielu zakładach.

Elastyczność – jedną maszynę można wyposażyć w dodatkowe oprzyrządowanie w celu obsługi różnych rodzajów części i O-ringów. Wymiana oprzyrządowania jest łatwa i można ją przeprowadzić w kilka minut.

Niezawodność – maszyny do zakładania O-ringów ASP udowodniły, że są wysoce niezawodnym urządzeniem produkcyjnym, wymagającym niewielkiej konserwacji. Większość maszyn wyprodukowanych dwadzieścia lat temu jest wciąż używanych do produkcji. Na życzenie, AIS dostarcza wyczerpującą listę użytkowników.

Jakość – ponieważ O-ring jest wsuwany w część i nigdy nie jest skręcany lub zwijany, nie może też zostać uszkodzony.

Ergonomia – maszyna jest tak zaprojektowana, by wymagała minimalnej siły i ruchu operatora.

Automatyka – maszyna do wewnętrznego montażu O-ringów może z łatwością zostać zintegrowana z istniejącymi liniami produkcyjnymi lub z całkowicie automatycznymi maszynami montażowymi. Mamy długą historię doskonałej współpracy z wieloma wiodącymi producentami maszyn montażowych.