Często zadawane pytania

P: Jakiego rodzaju środka smarnego można używać do maszyny do zakładania O-ringów ASP?
O: Generalnie, każdego środka smarnego o lepkości pomiędzy 50 a 350 centistoke. Naszym standardowym środkiem smarnym jest olej silikonowy. Jednak, budujemy również maszyny stosujące płyn hamulcowy, olej mineralny, olej silnikowy olej poliglikolowy ( PAG), olej do przekładni i olej roślinny. Prosimy poinformować nas jeśli posiadacie Państwo inny olej niż wyżej wymienione; dokonamy jego oceny pod kątem zgodności z naszymi urządzeniami.

P: Na moich częściach nie może być obecny żaden rodzaj oleju. Czy wciąż mogę używać ASP do moich potrzeb?
O: Tak. W ASP można stosować alkohol jako alternatywę środka smarnego na bazie oleju.

P: W moim rozwiązaniu muszę używać smaru. Czy ASP sobie z tym poradzi?
O: W większości przypadków, tak. ASP może zostać tak zmodyfikowana, aby nakładała smar na O-ring podczas montażu. Prosimy o kontakt w celu omówienia konkretnego rozwiązania. 

P: Moje O-ringi są już smarowane wstępnie. Czy mogę ich użyć w maszynie ASP?
O: Nie. Aby O-ringi były prawidłowo podawane do głowicy montażowej nie może być na nich oleju, smaru, substancji zapłonowych, ładunków statycznych i innych substancji obcych.

P: Jakie kryteria musi spełniać O-ring lub uszczelka, aby była kompatybilna z ASP?
O: Przez założeniem na O-ringach nie może być oleju, smaru, substancji zapłonowych, ładunków statycznych ani substancji obcych. Muszą również być płaskie na 30% przekroju O-ringa.

P: W jaki sposób ASP zapobiega uszkodzeniu moich O-ringów lub uszczelek podczas zakładania?
O: Podczas montażu ręcznego, monter może użyć przedmiotu takiego jak szpikulec or szczypce, aby pomóc sobie w założeniu uszczelki, czasami powodując uszkodzenie uszczelki. Mogą oni też toczyć uszczelkę w dół trzpienia ręcznego co spowoduje skręcenie O-ringa podczas zakładania.
ASP została tak zaprojektowana aby zakładać O-ringi lub uszczelki bez przecięcia, nacięcia, skręcenia lub nadmiernego naciągania. Wszystkie powierzchnie mające kontakt z uszczelką są równe i gładkie, i nie mają żadnych ostrych krawędzi, które mogłyby uszkodzić uszczelkę. System smarowania zapewna, że uszczelka ślizga się, a nie toczy, w dół trzpienia i na część. Uszczelka nie jest naciągana bardziej niż to konieczne, aby założyć ją na daną część.

P: Moje uszczelki to nie są O-ringi. Czy ASP może zakładać uszczelki inne niż O-ringi?
O: Tak. ASP można dostosować do zakładania uszczelek czołowych, X-ringów, uszczelek typu jaskółczy ogon, uszczelnień wargowych, uszczelek mosiężnych, uszczelek teflonowych, pierścieni zatrzaskowych, uszczelek U-Cup, pierścieni spiralnych, uszczelek kwadratowych, oraz pierścieni ustalających.

P: Potrzebuję założyć O-ring wewnątrz części. Czy wasze urządzenia dokonują tego typu operacji?
O: Tak. AIS produkuje również urządzenia do montażu wewnętrznego. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Urządzenia do montażu wewnętrznego.

P: Potrzebuję założyć taki sam O-ring w kilku miejscach na części. W jaki sposób ASP sobie z tym radzi?
O: Mamy kilka dostępnych opcji w zależności od potrzeb naszych klientów.
Opcja 1 – Można dokupić dodatkowy trzpień dla każdej głębokości montażu i wykonywać montaż w partiach.
Opcja 2 – Z przodu maszyny AIS zamontuje wahadłowy element podający w celu przystosowania jej do różnych głębkości montażu uszczelek. Ta opcja zapewnia produkt gotowy bez potrzeby obróbki części w partiach.
Opcja 3 – W niektórych wypadkach, AIS może dostarczyć osprzęt ręczny z możliwością regulowania w celu przytrzymania części na różnych głębokościach podczas zakładania uszczelki. Ponownie, opcja ta eliminuje konieczność obróbki części w partiach.
Opcja 4 – Moduł Montażu Pionowego (VPM) używany razem z ASP może zostać tak zaprojektowany, by automatycznie zakładać O-ringi na różnych głębokościach jednej części.

P: Chciałbym stosować ASP do zakładania kilku różnych wielkości O-ringów. W jaki sposób mogę to zrobić?
O: Należy dokupić dodatkowy zespół głowicy. Na korpusie ASP można założyć kilka zespołów głowic, każdy dla innego rozmiaru O-ringa. Zmiana z jednego rozmiaru na inny zajmuje mniej niż 5 minut.

P: Ile kosztuje maszyna do zakładania O-Ringów ASP?
O: Koszt każdego systemu zależy od wymagań Państwa rozwiązania. Prosimy o kontakt w celu omówienia konkretnego rozwiązania z naszym personelem sprzedażowym.

P: Jakie informacje są potrzebne do złożenia zapytania?
O: Jeśli to możliwe, chcielibyśmy mieć wgląd w rysunki technologiczne zarówno części jako i O-ringów, jak również ich próbki. Potrzebujemy też informacji o preferowanym rodzaju środka smarowego do maszyny.